Öne Çıkan Konular
  • Fırında beşamel soslu makarna tarifi
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri

15 Eylül evde bakım maaşı yatan iller! Evde bakım maaşı nasıl alınır?

15 Eylül evde bakım maaşı yatan iller sabah saatlerinden bu yana vatandaşlar tarafından yoğun olarak araştırılıyor. Evde bakıma muhtaç, engelli, yaşlı ve hasta kişilerin ailelerinden kopmamaları için ödenen evde bakım maaşı her ay farklı günlerde farklı illerde yatırılıyor. Peki 15 Eylül Salı evde bakım maaşı yatan iller hangileri soru işareti evde bakım maaşı başvurusu nasıl yapılır?
Eklenme:
 15 Eylül evde bakım maaşı yatan iller! Evde bakım maaşı nasıl alınır?

15 Eylül evde bakım maaşı yatan iller sabah saatlerinden bu yana birçok vatandaş tarafından internet üzerinde araştırılıyor. Evde bakıma muhtaç, engelli, yaşlı ve hasta kişilerin ailelerinden kopmaması için devlet tarafından ödenen bu maaş her ay farklı günlerde farklı illerde yatırılıyor. Evde bakım maaşı almak için bazı şartları yerine getirmek gerekiyor. Her ay düzenli olarak devlet tarafından ödenen evde bakım maaşı sorgulaması e-devlet üzerinden yapılabiliyor. Peki 15 Eylül evde bakım maaşı hangi illerde yattı? Evde bakım maaşı nasıl alınır?

15 Eylül evde bakım maaşı hangi illerde yattı?

15 Eylül evde bakım maaşı başta İstanbul olmak üzere bugün toplam 24 ilde yatırıldı. Vatandaşlar maaşlarını yatıp yatmadığını e-devlet üzerinden sorgulayabilirken aynı zamanda Ziraat Bankası’ndan maaş alan vatandaşlar SMS yolu ile de sorgulama yapabiliyor. Evde bakım maaşı yatan iller 15 Eylül günü için şu şekilde;

Evde bakım maaşı sorgulama

Evde bakım maaşı sorgulama işlemleri için e-devlet üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak maaş sorgulaması yapabilirsiniz. Ziraat Bankası üzerinden evde bakım maaşı alan ziyaretçilerimiz ise SMS yolu ile maaş sorgulaması gerçekleştirebilirler.

Evde bakım maaşı ne kadar 2020?

Temmuz ayında evde bakım maaşı zamlandı. 2020 evde bakım maaşı ne kadar? Evde bakım desteği Temmuz ayından itibaren 1544 TL olarak ödeniyor.

Evde bakım maaşı nasıl alınır?

Evde bakım maaşı almak için hasta, yaşlı ya da engelli kişinin bulunduğu İl ya da ilçe Kaymakamlığı’na başvuru yapmak gerekiyor. Aranan şartları taşıyan vatandaşlara evde bakım parası bağlanıyor.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
15 Ekim evde bakım maaşı yatan iller! Evde bakım parası sorgulama ekranı
15 10 2020 - 09:43
14 Ekim 2020 evde bakım maaşı yatan iller! Evde bakım parası hangi illerde yattı?
14 10 2020 - 08:54
12 Ekim evde bakım maaşı yatan iller tam liste! Evde bakım parası bu illerde yatırıldı!
12 10 2020 - 09:12
Ekim ayı engelli maaşları ne zaman ödenecek? Evde bakım maaşı ödeme takvimi 2020
3 10 2020 - 12:03
İŞKUR evde paketleme işi 2020 başvuru formu! Ek iş arayanlara müjde
3 10 2020 - 10:14
22 Eylül evde bakım maaşı yatan iller! Evde bakım parası başvurusu nasıl yapılır?
22 09 2020 - 09:20
Yorum Yap