14 Temmuz Tarihinden İtibaren Yurt Dışından Ayda Sadece 5 Ürün Getirtilebilecek

Hükümet yurtdışından alınan 22 Euro altındaki ürünlerle ilgili vergi muafiyetini Mayıs ayında kaldırmıştı. Bu konuda atılan yeni adımlarla birlikte bir kişinin posta ve hızlı kargo yoluyla bir ayda yurt dışından en fazla 5 ürün, şirketlerin ise 5 adet numune sipariş edebileceği kararı alındı.

09.07.2019 - 18:23
09.07.2019 - 18:23
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Posta ve hızlı kargo yöntemi ile gerçek ve tüzel kişiler tarafından yurt dışından ithal edilen gönderilere kısıtlama geliyor. Hükümet Mayıs ayında 22 Euro’nun altındaki ürünlere vergi muafiyetini kaldırmış, vergi kapsamına almıştı. İthal ürünlerle ilgili kısıtlama için atılan yeni adımlarla bundan sonra bireyler Yurtdışından bir ay içinde en fazla 5 ürün getirtebilecek. Şirketler ise yeni alınan karar doğrultusunda yurt dışından en fazla 5 adet numune siparişi verebilecek.

14 Temmuz Tarihinden İtibaren Geçerli Olacak

İthalat ürünlerine getirilen kısıtlama ile ilgili karar resmi gazetede yayınlanırken, kararın hızlı kargo firmalarının taşıdığı önemi değeri olmayan eşya, kişisel eşya, kitap, numunelik eşya ve basılı yayın gibi işlemleri kapsadığı öğrenildi. Alınan yeni karar 14 Temmuz tarihinden itibaren geçerli olacak. Söz konusu kısıtlamaların ticari akışı olumsuz etkileyeceğini belirten Kargo, Kurye ve Lojistik İşletmecileri Derneği Başkanı Aslan Kut, bu konuda herhangi bir sınırlama getirilmesi gerektiğine dikkat çekti. Kut, sınırlamanın kaldırılması ile ilgili taleplerini gereken yerlere ileteceklerini ifade etti.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim