Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

13-14 Haziran bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı?

13-14 Haziran sokağa çıkma yasağı olacak mı sorusunun yanıtı vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu için sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu yasağa daha sonra iptal etmişti. Fakat normalleşme süreci başladıktan sonra vatandaşların virüs yokmuş gibi davranması nedeniyle bu hafta sokağa çıkma yasağı olup olmayacağı merak konusu oldu. Peki 13-14 Haziran sokağa çıkma yasağı olacak mı?
Eklenme:
 13-14 Haziran bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı?

13-14 Haziran sokağa çıkma yasağı olacak mı? Geçmiş geçtiğimiz hafta sonu için ilan edilen sokağa çıkma yasağını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iptal etmesi sonrasında Herkes bu hafta sonunu merak ediyor. Vatandaşlar internet üzerinde bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı sorusunun yanıtını araştırırken normalleşme sonrasında insanların sokaklarda hiçbir şey yokmuş gibi dolaşması da dikkatlerden kaçmıyor. Vatandaşların bu tedbirsiz davranışları 13-14 Haziran hafta sonu sokağa çıkma yasağı ihtimalini oldukça güçlü kılıyor. Peki bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı gelecek mi? 13-14 Haziran hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı?

13-14 Haziran hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı?

İçişleri Bakanlığı tarafından geçtiğimiz hafta yayınlanan genelge ile sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan talimat vererek yasağı iptal etmişti. Koronavirüs salgını Türkiye’de başlamasının ardından aylar sonra vatandaşlar kısıtlama olmadan bir hafta sonu geçirirken kendimi sokaklara atmaları dikkatlerden kaçmadı. Sıcak havanın tadını çıkarmak için parklara ve Sahilleri koşan vatandaşlar koronavirüs önlemlerine hiçbir şekilde uyum sağlamadı. Sosyal mesafe kurallarına uymadan piknik alanları ve sahillere giderek vakit geçirmeye çalışan vatandaşların yaptıkları bu davranış nedeniyle Cumartesi ve Pazar günleri yasak uygulanmasının daha doğru olacağı konuşulmaya başlandı.

Bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün kabine toplantısının ardından bir açıklama yapması ve bu konuda net bilgi vermesi bekleniyor. Konu ile ilgili henüz herhangi bir açıklama yapılmasa da kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan kameralar karşısına geçecek.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
Aleyna Çakır’ın katil zanlısı Ümit Can Uygun Müge Anlı’yı tehdit etti! Oraya nasıl silah sokabilirim?
11 09 2020 - 16:19
Kardelen Kamışlı kimdir? Hotel Carmine nerede ve neler yaşandı?
11 09 2020 - 10:38
Ankara’da hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? Hangi illerde sokağa çıkma yasağı olacak?
10 09 2020 - 11:32
Hafta sonu yasak gelen iller belli oldu mu? 12-13 Eylül 2020 hangi illerde yasak var?
8 09 2020 - 09:18
Uzman Çavuş Musa Orhan kimdir? Neden sosyal medyanın gündeminde?
26 08 2020 - 10:59
Nihat Hatipoğlu koronavirüse mi yakalandı? Sevenlerinden dua istedi
25 08 2020 - 09:46
Yorum Yap