11 yaşındaki Deniz Çevikuş’un pankartı: İklim krizinin farkında mısınız? İsterseniz anlatabilirim

İstanbul'da yaşayan 11 yaşındaki Deniz Çevikuş, haftalardır iklim değişikliğine dikkat çekmek için şehrin sembol mekanlarında elindeki küçük bir pankartla insanları bilinçlendirmeye çalışıyor. Deniz'in, Kaz Dağları'nda yaşanan doğa katliamı için hazırladığı "Kazdağları Hepimizin" videosu da o hafta sosyal medyada büyük ilgi toplayan videolar arasında yerini almıştı. 

11.08.2019 - 20:10
12.08.2019 - 11:52
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

Çevreci Deniz Çevikuş, yaklaşık 20 haftadır İstanbul’un farklı semt meydanlarında insanları iklim krizine dair bilgilendirmeye çalışıyor. Küçük Deniz, bu değerli davranış ve çabasıyla birçok kişinin dikkatini çekmeyi de başarmış bulunuyor. Deniz’in ‘İklim krizine’ dikkat çektiği tek kişilik eylemine arkadaşları, ailesi ve onu gören vatandaşlar da büyük destek verdi.

“İklim krizinin farkında mısınız? İsterseniz anlatabilirim”

Elleriyle hazırladığı pankartta, “İklim krizinin farkında mısınız? İsterseniz anlatabilirim” diye seslenen Deniz, büyüklerinden çevre konusunda olduğundan çok daha fazla hassas ve dikkatli olmalarını istiyor. Kaz Dağları’nda yaşanan orman katliamına da seyirci kalmak istemeyen 11 yaşındaki doğa sever küçük Deniz, felakete dikkat çekmek amacıyla hazırladığı “Kazdağları Hepimizin” başlıklı videosunu sosyal medya hesaplarından paylaşmıştı. Video paylaşıldığı hafta en çok izlenen ve dikkat çeken videolardan biri olmuştu.

 

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim