11 Maddede Köpek Korkusundan Kurtulmak

NAVİGASYON1 Köpek Sahibi Olun2 Kendinizi Alıştırın3 Kötü Hatıraları Silin4 Oyuncak Alın5 Araştırma Yapın6 Görmemezliğe Gelin7 Sakin Olun8 Güler Yüzlü Olun9 Yavaş Hareket Edin10 Düşüncelerinizi Değiştirin11 Sevmeyi Deneyin 1 Köpek Sahibi Olun Dünyada insanları en çok korkutan 12 şey içinde olan Köpek korkusunu yenmek için; köpek beslemeyi denemek yapılması gereken önemli adımlardan biridir. Bu fobinin üstesinden […]

25.01.2019 - 23:47
26.01.2019 - 9:26
Yorum Yap
2 dk okuma süresi

1 Köpek Sahibi Olun

Dünyada insanları en çok korkutan 12 şey içinde olan Köpek korkusunu yenmek için; köpek beslemeyi denemek yapılması gereken önemli adımlardan biridir. Bu fobinin üstesinden gelinebilmesi için küçük bir köpek alınabilir.

2 Kendinizi Alıştırın

Köpekler aşırı korkan kişiler, öncelikle köpek resimlerine bakarak bu kokularını yenmeye çalışabilir. Bu konuda cep telefonlarının ekran resmi olarak köpek resmi tercih edilebilir. Kapak resimlerinde özellikle en çok korkulan köpek türünün resminin koyulması daha çok işe yaramaktadır.

3 Kötü Hatıraları Silin

Köpekle ilgili yaşanan kötü bir anı sonucunda da köpek fobisi oluşabilmektedir. Bu nedenle görülen korkunun üstesinden gelinebilmesi için, öncelikle bireyin kötü anılarının yerine güzel anıları koyması gerekmektedir. Kötü deneyimleri geride bırakmak için, ilk başta birinin yardımıyla sonra kendi başına kişi köpeği sevmeyi deneyebilir.

4 Oyuncak Alın

Oyuncak köpek alarak, köpek korkusu yenmeye çalışılabilir. Bu sayede, beyine köpeğin insanlara zarar vermediği sinyali verilmektedir. Büyük boyutlarda köpek almak daha etkili olmaktadır.

5 Araştırma Yapın

Köpeğe karşı tedirginlik yaşayan kişiler, köpek hakkında araştırma yapmayı deneyebilirler. Böylece, hem köpek türleri hakkında detaylı bilgi sahibi olurlar hem de köpeklerin doğalarını öğrenirler. Bu sayede onları daha yakından tanıma ve anlama şansı bulurlar.

6 Görmemezliğe Gelin

Köpek korkusu yaşayan kişiler genellikle etrafta köpek olup olmadığını devamlı kontrol ederler. Korkunun üstesinden gelmek için, etrafı gözlemlemeyi bırakmak gerekmektedir. Ayrıca köpekle göz temasının kurulmasından kaçınılmalıdır.

7 Sakin Olun

Kişinin stres seviyesi yükseldiğinde, köpek bunu kolaylıkla fark etmektedir. Bu yüzden, köpekle karşılaşıldığı zaman kişinin sakin olması ve köpeği yatıştırması gerekmektedir.

8 Güler Yüzlü Olun

Köpeklere karşı içten davranılmalı ve güler yüzlü olunmalıdır. Agresif davranışlar içerisine girildiği zaman, hayvan bunu çok kolay fark edebilmektedir. İçten bir gülüş, köpeğin de sakinleşmesine yardımcı olmaktadır.

9 Yavaş Hareket Edin

Havlayan ve saldırgan davranışlar gösteren bir köpek karşısında sakinliğin korunması ve yavaş hareket edilmesi oldukça önemlidir. Bu durumda kişinin koşmaması ve yavaşça oradan uzaklaşması gerekmektedir.

10 Düşüncelerinizi Değiştirin

Köpek korkusunun düşüncelerden uzaklaştırılması sayesinde, hayvanın saldırma riski oldukça azaltılmaktadır. Köpekler, insanların duygularının değişimlerini fark eden canlılardır. Bu nedenle korkuyu hissetmelerine izin verilmemelidir.

11 Sevmeyi Deneyin

Köpek korkusunun üstesinden gelinmesi için, yardım alarak ya da tek başına köpek sevilmeye çalışılabilir. Bu sayede, aslında korkulacak bir şeyin olmadığı kişi fark edebilmektedir.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim