11 Adımda Fit Bir Vücuda Sahip Olun

NAVİGASYON1-Çay Tüketin2-Beyini Şaşırtın3-Sporu Sevenlerle Egzersiz Yapın4-Yumurta Tüketin5-Tam Tahıllı Besinlerle Dost Olun6-Kaslarınızı Tanıyın7-Ayakkabıları Unutun8-Dik Durun9-Balık Yağı Tüketin10-Akşam Egzersizleriyle Tanışın11-Kısa Ama Etkili Egzersizi Tercih Edin 1-Çay Tüketin Stres seviyesinin artması, vücuttaki kortizon hormonu seviyesini arttırarak daha çok yemek yemeye neden olmaktadır. Ancak yapılan araştırmalar sonucunda, çaydaki maddenin stresi dengelediği ve bu sayede kortizon hormonunun dengede tutulduğu gözlenmiştir. […]

26.01.2019 - 21:03
02.02.2019 - 11:14
Yorum Yap
2 dk okuma süresi

1-Çay Tüketin

Stres seviyesinin artması, vücuttaki kortizon hormonu seviyesini arttırarak daha çok yemek yemeye neden olmaktadır. Ancak yapılan araştırmalar sonucunda, çaydaki maddenin stresi dengelediği ve bu sayede kortizon hormonunun dengede tutulduğu gözlenmiştir. Bu yüzden, günlük 4 bardak çay tüketimi iştahı kontrol altına almaktadır.

2-Beyini Şaşırtın

Farklı müzik türlerini dinleyerek, daha fazla yağ yapmanın mümkün olduğu, araştırmalar sonucunda görülmektedir. Bu sayede beyinin şaşırtarak metabolizmayı hızlandırmak mümkün.

3-Sporu Sevenlerle Egzersiz Yapın

Sporu seven kişilerle egzersiz yapıldığında, kişinin motivasyon seviyesi yükselmektedir. Ayrıca, tek başına spor yapmak yerine, toplu spor yapmanın daha fazla kalori yakmaya yardımcı olduğu da yapılan araştırmalar sonucunda görülmektedir.

4-Yumurta Tüketin

Egzersiz sonrasında, tatlı yeme alışkanlığını bırakmak daha kolay kilo vermeye yardımcı oluyor. Yüksek kalorili tatlılar yerine, kasların gelişmesine yardımcı olacak protein içeren gıdaların (yumurta gibi) tüketilmesi önerilmektedir.

5-Tam Tahıllı Besinlerle Dost Olun

Beyaz un içeren gıdalar tüketmek yerine, lif içeren tahıllı gıdaların tüketilmesi sayesinde, metabolizmanın düzenli çalışması sağlanmaktadır. Bu sayede kilo vermek daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde gerçekleşir.

6-Kaslarınızı Tanıyın

Egzersiz yapmadan önce, kasların hangi bölgelerde daha yoğun olduğunu ve hangi hareketlerle hangi kasların çalıştırılabildiği hakkında bilgi sahibi olunması gerekmektedir. Bu sayede, kişi istediği görünüme ulaşmak için hangi egzersizleri yapması gerektiği hakkında bilgi sahibi olur. Bu konuda bir uzmandan da destek alınabilmektedir.

7-Ayakkabıları Unutun

Özellikle ağırlık kaldırma egzersizleri yapılırken ayakkabı kullanılmadığı zaman, vücut daha çok enerji harcamaktadır. Böylelikle, daha hızlı kilo verilmektedir. Ayrıca toprak zeminde yapılan egzersizler çıplak ayakla yapıldığında, vücudun stres seviyesi daha hızlı düşürülmektedir.

8-Dik Durun

Özellikle yoga hareketleri yapılırken zorlanan kişilerde vücut duruşundaki sorun nedeniyle zorlanmalar görülmektedir. Dik durmayı alışkanlık haline getirildiğinde, egzersizlerde de zorlanma yaşanmamaktadır.

9-Balık Yağı Tüketin

Fit bir vücuda sahip olmak için, beslenme alışkanlığının düzenli olması gerekmektedir. Özellikle balık yağı tüketimi, vücut sağlığını desteklediğinden tavsiye edilmektedir.

10-Akşam Egzersizleriyle Tanışın

Akşam 6’dan sonra yapılan egzersizlerde, kasların daha çok çalıştığı görülmüştür. Sabah sporu için yoga gibi meditasyon egzersizlerinin tercih edilmesi , akşamları ise daha çok enerji gerektiren egzersizlerin yapılması önerilmektedir.

11-Kısa Ama Etkili Egzersizi Tercih Edin

Uzun saatler harcanarak çok yorucu egzersiz yapmak demek sağlıklı kilo vermek anlamına gelmemektedir. Kişinin zamanını doğru kaslarını doğru şekilde çalıştırarak kullanması gerekmektedir. Egzersiz bilinçli bir şekilde yapıldığı zaman, kısa sürede fit bir vücuda kavuşmak mümkün.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim