10 Adımda Selülitlerden Kurtulun

Selülit her vücutta görülebilen bir durum olmasına rağmen, kadınlarda daha sık oluşmaktadır. Bunun nedeni, yağ oluşumunun kadınlarda daha fazla olmasıdır. Ancak bir kaç adımda selülitlerden kurtulmak mümkün. İşte sizde 10 Adımda Selülitlerden Kurtulun..
Yorum Yap
2 dk okuma süresi
27 Ocak 2019

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

1-Sağlıklı Beslenin

Selülit her vücutta görülebilmesine rağmen, kadınlarda görülme oranı erkeklere nazaran daha fazladır. Selülite neden olan asıl unsur yağdır. Bu nedenle, aşırı yağlı ve besleyici yönden zayıf olan gıdaların tüketilmemesi gerekmektedir. Bu sayede selülit oluşumu minimuma indirilmektedir.

2-Metabolizmayı Hızlandırın

Metabolizmanın hızlı çalışmasına yardımcı olan besinler tüketildiğinde, vücut daha çok yağ yakmaktadır. Bu sayede selülit oluşumu riski en aza indirilmektedir.

3-Düzenli Egzersiz Yapın

Dolaşımın azaldığı bölgelerde, selülit oluşumu riski daha yüksektir. Bu nedenle, özellikle kalça ve bacaklarda selülit oluşumu meydana gelmektedir. Düzenli egzersizler ve sıkılaşma yöntemleri ile, bölgesel selülitlerden de kurtulmak mümkün.

4-Antioksidan Desteği Alın

Antioksidan, kan dolaşımının artmasına yardımcı olmaktadır. Bu sayede dolaşım hızlandırılmak da ve selülit oluşumu en aza indirilmektedir. Kivi, portakal ve salatalık gibi yüksek antioksidan içeren gıdalara yönelmek gerekmektedir.

5-Şekerden Uzak Durun

Özellikle hazır gıdalarda şeker ve kalori oranı oldukça yüksektir. Bu da kişinin hızla kilo almasına ve selülit oluşumuna neden olmaktadır. Bu yüzden, şeker tüketiminin sıfıra indirilmesi gerekmektedir. Vücudun gereken şeker miktarı, meyvelerden doğal olarak alınmalıdır.

6-Su Tüketimini Es Geçmeyin

Günlük minimum 2 litre kadar su tüketimi, sindirim sisteminin düzenli çalışmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca dolaşımın düzenli çalışmasına da yardımcı olduğundan, selülit oluşumunu en aza indirmektedir.

7-Düzenli Masaj Uygulayın

Dolaşım hızını arttırmanın bir diğer yolu ise düzenli olarak masaj uygulaması yapmak. Özellikle banyo sonrası masaj yapmak, selülitlerin kısa zamanda geçmesine yardımcı olmaktadır. Masaj uygulamasının orta sertlikte ve kalp yönüne doğru yapılması gerekmektedir.

8-Selülit Kremi Sürün

Masaj uygulamasından sonra selülit kremi uygulaması özellikle, bölgesel selülit oluşumunda etkili bir yöntemdir. Egzersiz yaptıktan sonra, masaj ve krem uygulaması tercih edildiğinde daha etkili olmaktadır.

9-Doğal Ürünler Kullanın

 

Sebze, meyve ve diğer ürünlerin organik olarak tüketilmesi, metabolizmanın daha düzenli çalışmasını sağlamaktadır. Bu sayede, düzenli bir şekilde yağ yakımı gerçekleşir. Yağ yakımı ile selülitler ortadan kalkmaktadır.

10-Yeşil Çay Tüketin

Yeşil çay güçlü bir antioksidan kaynağı olduğundan, günlük olarak tüketildiğinde yap yakımını hızlandırmaktadır. Metabolizmanın hızlanması sayesinde, kısa sürede selülitlerin geçmesine yardımcı olmaktadır.

İÇERİĞİ KAYNAK GÖSTEREREK SİTENİZDE YAYINLAYABİLİRSİNİZ! UNUTMAYIN BÜYÜK SİTE OLMANIZ İÇERİĞİ İZİNSİZ ALMANIZ ANLAMINA GELMİYOR
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.
Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir.

Sitemiz basın ahlak ilkelerine uymaya söz vermiştir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Künye | İletişim