Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

10 Adımda Selülitlerden Kurtulun

Son Güncelleme:
 10 Adımda Selülitlerden Kurtulun

1-Sağlıklı Beslenin

Selülit her vücutta görülebilmesine rağmen, kadınlarda görülme oranı erkeklere nazaran daha fazladır. Selülite neden olan asıl unsur yağdır. Bu nedenle, aşırı yağlı ve besleyici yönden zayıf olan gıdaların tüketilmemesi gerekmektedir. Bu sayede selülit oluşumu minimuma indirilmektedir.

2-Metabolizmayı Hızlandırın

Metabolizmanın hızlı çalışmasına yardımcı olan besinler tüketildiğinde, vücut daha çok yağ yakmaktadır. Bu sayede selülit oluşumu riski en aza indirilmektedir.

3-Düzenli Egzersiz Yapın

Dolaşımın azaldığı bölgelerde, selülit oluşumu riski daha yüksektir. Bu nedenle, özellikle kalça ve bacaklarda selülit oluşumu meydana gelmektedir. Düzenli egzersizler ve sıkılaşma yöntemleri ile, bölgesel selülitlerden de kurtulmak mümkün.

4-Antioksidan Desteği Alın

Antioksidan, kan dolaşımının artmasına yardımcı olmaktadır. Bu sayede dolaşım hızlandırılmak da ve selülit oluşumu en aza indirilmektedir. Kivi, portakal ve salatalık gibi yüksek antioksidan içeren gıdalara yönelmek gerekmektedir.

5-Şekerden Uzak Durun

Özellikle hazır gıdalarda şeker ve kalori oranı oldukça yüksektir. Bu da kişinin hızla kilo almasına ve selülit oluşumuna neden olmaktadır. Bu yüzden, şeker tüketiminin sıfıra indirilmesi gerekmektedir. Vücudun gereken şeker miktarı, meyvelerden doğal olarak alınmalıdır.

6-Su Tüketimini Es Geçmeyin

Günlük minimum 2 litre kadar su tüketimi, sindirim sisteminin düzenli çalışmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca dolaşımın düzenli çalışmasına da yardımcı olduğundan, selülit oluşumunu en aza indirmektedir.

7-Düzenli Masaj Uygulayın

Dolaşım hızını arttırmanın bir diğer yolu ise düzenli olarak masaj uygulaması yapmak. Özellikle banyo sonrası masaj yapmak, selülitlerin kısa zamanda geçmesine yardımcı olmaktadır. Masaj uygulamasının orta sertlikte ve kalp yönüne doğru yapılması gerekmektedir.

8-Selülit Kremi Sürün

Masaj uygulamasından sonra selülit kremi uygulaması özellikle, bölgesel selülit oluşumunda etkili bir yöntemdir. Egzersiz yaptıktan sonra, masaj ve krem uygulaması tercih edildiğinde daha etkili olmaktadır.

9-Doğal Ürünler Kullanın

 

Sebze, meyve ve diğer ürünlerin organik olarak tüketilmesi, metabolizmanın daha düzenli çalışmasını sağlamaktadır. Bu sayede, düzenli bir şekilde yağ yakımı gerçekleşir. Yağ yakımı ile selülitler ortadan kalkmaktadır.

10-Yeşil Çay Tüketin

Yeşil çay güçlü bir antioksidan kaynağı olduğundan, günlük olarak tüketildiğinde yap yakımını hızlandırmaktadır. Metabolizmanın hızlanması sayesinde, kısa sürede selülitlerin geçmesine yardımcı olmaktadır.

Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Koronavirüs epilepsi hastalarını nasıl etkiliyor? Koronavirüste epilepsi nöbetlerini engellemenin yolları!
19 04 2020 - 13:56
Koronavirüs Hastalarına Büyük Şok! Tedavi Gören Hastalarda Böbrek Yetmezliği Başladı
19 04 2020 - 09:59
Aşırı kahve tüketmek bağışıklık sisteminin zayıflamasına yol açabilir
18 04 2020 - 18:14
Ücretsiz maske için kod nasıl alınır? Bir kişi kaç maske alabilir?
10 04 2020 - 19:27
Dang humması nedir, belirtileri nelerdir?
8 04 2020 - 14:19
Sağlık Ocağı hangi saatlerde çalışıyor?
6 04 2020 - 11:23